Veri koruma bildirimi
aktuelurunler.net internet sayfamızı ziyaretinizden memnundur ve alakanız amacıyla teşekkür eder. Kişisel balakanızin korunması hususunu öneme alıyoruz ve internet sayfamızı ziyaret eder iken güvende hissetmenizi istiyoruz. Sizi veri koruma bildirimimiz, aktuelurunler.net doğrulusunda sitemizi ziyaretiniz esnasında toplanan veriler ve bu bulguların nasıl kullanıldığına dair bilgilendirmek istiyoruz.
Veri toplama
aktuelurunler.net internet sayfasını ziyaret ettiğinizde alttaki genel veriler otomatik olarak toplanır (kayıt yolu ile değil) ve bu şahsi bilgi olarak kullanılmaz. Web sunucuları bu bulguyu kendiliklerinden saklarlar: İnternet servis sağlayıcı isminiz, bizi ziyaret ettiğiniz internet sayfası, bizim sitemizdeyken ziyaret ettiğiniz diğer internet sayfaları, IP adresiniz. Bu bilgi anonim formda analiz edilir. Sadece sitemizin çekiciliğini işlevselliğini ve içeriğini ilerletmek amacıyla kullanılır. Verinin dış servis sağlayıcılarına geçirildiği hallerde veri koruması düzenlemelerinin yapıldığına emin olmak amacıyla lüzumlu teknik ve kurumsal önlemleri almış bulunmaktayız. Kişisel bulguların toplanması ve kullanılması Kişisel bulgularınız yalnızca kayıt, durumunda söz hususudur. Veri bankası ve bulgularınız sitemiz ve sağlayıcımız doğrulusunda gizli tutulur. Kişisel bulgularınız diğer şahıslarla ya da bizim yönümüzden yönlendirilen şahıslarla paylaşılmaz.
Bilgi edinme hakkı
Bizde gizli olan her türlü balakanızi güncel değilse ya da hatalı ise denetim etme ve revizyon hakkınız vardır. Ekteki e-posta adresine ya da veri korumadan mesul yetkiliye bir e-posta ile lüzumlu farklılığı bildirmeniz yeterlidir. (adres ve e-posta adresi aşağıdadır.)
Veri saklama
Kişisel verileri dilediğiniz bir hizmeti sunmamız gerektiği prosese ya da izin verdiğiniz prosese ve sahip olunan meşru düzenlemelerin buna karşı olmadığı müddetçe gizliyoruz.
Tanımlama verileri
Kurumsal internet sayfamızda şu anda tanımlama verileri kullanmıyoruz. Fakat verdiğimiz bir hizmet ile alakalı tanımlama bilgi kapasitesi tüketimi gerektiğinde internet sayfamızın belli bölgelerinde tanımlama bilgi kapasitesi kullanım hakkımız gizlidır.
Emniyet
aktuelurunler.net, erişime açtığınız şahsi bulgularınızin kasti, kazara paylaşılmasına, kaybolmasına ya da kötü niyetli kişilerce kullanılmasına karşı teknik ve kurumsal emniyet tedbirleri almıştır. Kişisel bulguların iletimi ve işletimi esnasında veriler şifreli olarak aktarılacak ve üçüncü kişilerce kullanılmaları engellenecektir. Emniyet önlemlerimiz teknik ilerlemeler ile kafaya baş olacak şekilde devamlı revizyona tabidir.
İletişim
Herhangi bir problem yaşarsanız ya da rastgele bir problemuz ya da fikriniz varsa size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacak olan aktuelurunler.net’daki idare temsilcisine başvurunuz. İnternetteki devamlı gelişim, veri koruma bildirimimizi vakit vakit güncellememizi gerektirmektedir. Uygun farklılıklari rastgele bir vakitte yapmak hakkımız gizlidır. E-posta Adresimiz ; info@aktuelurunler.net
Reklam Politakası
Web sitemizi ziyaret ettiğiniz vakitlerde reklam hizmeti vermek amacıyla üçüncü doğrultu reklam şirketlerini kullanmaktayız. Söz hususu şirketler, bu sitelere ve diğer internet sitelerine yaptığınız ziyaretlerden elde ettikleri (adınız, adresiniz, e-posta adresiniz ya da telefon numaranız dışındaki) verileri alakanızi çekecek ürün ve hizmetlerin reklamını size göstermek amacıyla kullanabilir.Kullanıcılar, Google reklam ve içerik ağı gizlilık siyasetini ziyaret ederek DART çerezinin kullanılmasını engelleyebilir.
Telif Hakkı Durumları
5651 Sayılı Kanun’un 8. Maddesine ve T.C.K’nın 125 Maddesine göre Bütün Üyelerimiz Paylaşımlarından ve Yazılarından Sorumludur. Bu makale ve paylaşımlardan ötürü doğabilecek her türlü mesuliyet yazan kullanıcıya ait olup IP’ler Kayıt altına alınmaktadır.5651 sayılı yasaya göre sitemiz mesajları denetimle yükümlü olmayıp, şikayetlerinizi info@aktuelurunler.net adresine yollarsanız, lüzumlu işlemler yapılacaktır. Yasal Makamlara ve Hak Sahiplerine aktuelurunler.net olarak “İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanunun 5651 numaralı maddesinde geçtiğimiz “YER SAĞLAYICI” konumunda hizmet vermekteyiz. Yasaya göre yer sağlayıcının yükümlülükleri: Yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği denetim etmek ya da hukuka aykırı bir faaliyetin söz hususu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir. Yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza mesulluğu ile alakalı hükümler gizli kalmak kaydıyla, bu kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi durumunda ve teknik olarak imkân varolduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür. İçeriklerde geçtiğimiz markaların telif hakları marka sahiplerine aittir. Marka sahipleri içeriğin yayından kaldırılmasını talep etmekte özgürdür. aktuelurunler.net editörleri doğrulusunda oluşturulan araştırmalarda yer verdiği fiyat karşılaştırmaları ve ürün yorumları tamamiyle öznel bir yapıdadır ve netlik arz etmemektedir. Gerçekçi bir düşünce amacıyla kendi incelemenizi ve fiyat karşılaştırmalarınızı kendiniz yapınız, çeşitli ve net bilgilenme amacıyla alakalı firmaların resmi sitelerini ziyaret ediniz. Sitemiz editörleri doğrulusunda yayınlanan içerikler, alakalı firmaların bütün indirim ve kampanyalarını içermeyebilir. Bu amaçla alakalı firmaların, sitemizde yayınlananlar dışında, güncel indirim ve kampanyalarının olma ihtimalini göz önünde bulundurunuz ve gerçek bir bilgilenme amacıyla alakalı firmaların resmi sitelerini ziyaret ediniz.